0

Zonguldak Aile Yardımı

Zonguldak'ta ihtiyaç sahibi ailemizin yatak, ranza ihtiyaçlarını karşıladık.

Hayatta her an her şeyi bilemeyiz göremeyiz... Fakat gördüğümüz, duyduğumuz, her anına şahit olduğumuz, bizi bekleyen, içimizden, bizden olan bir sürü ailemiz var. Bizler bugün Zonguldak’ta bir anne ve iki çocuğunun yüzünü güldürmeyi başardık. Annenin istediği tek şey çocuklarının güzel bir odası olmasıydı ve bunu gerçekleştirmekte bizlere nasip oldu. Ailemize yatak, ranza ve yatak araç gereçleri aldık. Ve çocuklarımızın ayrıca edebiyata olan ilgisinden dolayı da bir kaç Halide Edip Adıvar kitap serisi aldık.

Etkinliğe katılan gönüllü ekibimiz hislerini bizimle şu şekilde paylaştı:

Gülçin İpek; " Yaşam hikâyesiyle beni çok etkileyen bir aileydi. Hayata tutunabilmek için 2 çocuğunun da ihtiyaçlarını sırtına yükleyip ayakta kalmaya çalışan bir anne vardı. O kadar zorlukların içinde muhteşem 2 evlat yetiştirmişti. Tek başıma bir şey yapamayabilirdim belki ama İlerlediğimiz bu yolda sevdiklerim hiç yalnız bırakmadılar ve katlanarak birçok kişiye ulaştık. Çocukları mutlu oldu diye anne güldü biz de güldük. Çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi asla unutamam. Annenin şu sözü hala kulağımda 'Çocuklarım mutlu olsun ben bir şey istemem'. Bu güzel anılara şahitlik ettiğim için çok mutluyum ve İyi ki BÇO diyorum. "

Seda Kahraman; "Muhtaç olan aileye yardım etmek benim için hem üzücü hem de bir o kadar mutluluk verici. Biz rahat yaşayan istediğimizi yiyip içen, gezen biriyken onları öyle görmek beni mahvetti açıkçası. Keşke hep yardımcı olabilsek yüzlerinde ki gülümsemeyi görebilsek "

Şule Turan; " Böyle güzel bir etkinlikte bulunduğum için çok mutluyum çocukların ve annenin sevinci gözlerinden belliydi. Onların gözlerindeki mutluluğun bir parçası olmak her şeye değerdi. "