0

Hakkımızda

Yardımhane Derneği, Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu’nun kurumsal kimliğinin genişlemesi ile aldığı isimdir.

Yardımhane Derneği

Hiçbir vakıf, cemaat, takım veya partiye bağlı olmadan, özellikle 0-12 yaş arasındaki yetim, öksüz, engelli ve ihtiyaç sahibi çocuklara, dil din, ırk ve cinsiyet ayırmaksızın yardım etmeyi amaçlayan insanların bir araya gelmesiyle 12 Ekim 2017 tarihinde kurulan derneğimiz; hayırseverlerimizin desteğiyle yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerine devam etmektedir. Her geçen gün büyüyen yardım projelerimiz ile bugün; yurt içinde binlerce çocuğun kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyor, ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteğinde bulunuyor, sürdürülebilir bir eğitim için okul tadilatları yapıyor ve Anadolu’nun farklı köşelerinde kütüphaneler kuruyoruz. Yurt dışında özellikle Afrika ve savaş mağduru ülkelerde gıda yardımı ve hediye paketleri dağıtıyor, su kuyusu açıyor, yetim sponsorluğu ile Afrikalı çocukların yaşam şartlarını ve eğitimlerini iyileştirmeye çalışıyoruz.


Misyon ve vizyonumuz

Devamını Oku

Yönetim kurulu ve üyeler

Devamını Oku

Gönüllü başvurusu

Devamını Oku

Güven Veriyoruz

Dernek olarak şeffaflığı en önemli ilkemiz olarak görüyor ve hayırseverlerimize güven verebilmek amacıyla her etkinlik sonrasında destek olduğu kardeşimizin fotoğraf ve/veya videosunu gönderiyoruz. Ayrıca projelerimizi, birlikte daha güzel işler yapabileceğimizin bilinciyle hayırseverlerin katılımına açık olarak gerçekleştiriyoruz.

Denetliyoruz

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yardım götürdüğümüz çocukları ve aileleri ekiplerimizle yerinde tespit edip, çalışacağımız bölgenin ve insanların ihtiyaçlarını belirliyoruz. Doğru ihtiyaca göre planlama yapıyor ve tam zamanda gönül kapılarına ulaşıyoruz.

Bilinçliyiz

Yardımlarınızı doğru zamanda ve doğru kişiye ulaşması için emanetçi olduğumuzun bilincindeyiz. Sizin ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsüyüz ve emanetlerinizi en hassas şekilde yerine ulaştırmak için tüm detayları gözden geçiriyoruz.

Bugüne Kadar Desteklerinizle;

16

Ülkeye Gidildi

140

Su Kuyusu Açıldı

194

Köy Okuluna Ulaşıldı

500.000+

Çocuğa İmkan Sağlandı

Ayrımcılığa Karşıyız

Dil, din, ırk, milliyet ve cinsiyet ayırt etmeksizin tüm çocuklara destek olmaya çalışıyoruz. Yeryüzündeki tüm çocukların ve insanların eşit şartlar altında yaşamaya hakkı olduğuna inanıyor, temel ihtiyaçların daha adil dağıtılması için köprü oluyoruz.

Tarafsızız

Dernek olarak; hiçbir siyasi partiye, cemaate, takıma veya ideolojik oluşuma yakın durmuyoruz. Her işi ehlinin yapması gerektiği düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi insanlığa yardım götürmek olarak görüyor ve sadece buna odaklanıyoruz.

Gelişiyoruz Geliştiriyoruz

Daha iyisi için sürekli kendimizi güncelliyor, ihtiyaçlara göre çalışmalarımıza yön veriyor ve ideal dernekçilik hedefine ulaşmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Genç ekibimiz ve dinamik çalışma arkadaşlarımızla takip eden dernek olmaktan ziyade takip edilen, örnek alınan ve takdir edilen dernek olmak için gece gündüz çalışıyoruz.