0

Sık Sorulan Sorular

Bize sıkça yöneltilen sorulara açıklık getirebilmek için…

Büyüdüm Çocuk Oldum ile Yardımhane Derneği Aynı Kuruluş Mudur?

Evet. Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu, 2017 yılı içerisinde resmi bir derneğe dönüşerek Yardımhane Derneği ismini kullanmaya başlamıştır.


Derneğinizin Herhangi Bir Oluşuma Yakınlığı Var Mı?

Herhangi bir siyasi partiye, cemaate, takıma veya ideolojik oluşuma yakın durmamaktayız. Her işi ehlinin yapması gerektiği düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi insanlığa yardım götürmek olarak görüyor ve sadece buna odaklanıyoruz.


Yardımhane Derneği hangi cemaatin ?

Hiçbir cemaate bağlılığı olmayıp, WhatsApp gruplarında,etkinliklerde ve toplantılarda bu tarz konuların konuşulması dahi yasaktır.


Gönüllü Olabilir Miyim?

Evet. Web sitemizde bulunan gönüllü formumuzu doldurarak gönüllü veri tabanımıza kayıt olabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak yardım faaliyetlerimize gönüllü olarak katılım sağlayabilirsiniz.


İsteyen Herkes Gönüllü Olabiliyor Mu? Yaş Sınırınız Var Mı?

Dileyen herkes gönüllümüz olabilir. Herhangi bir koşulumuz bulunmamaktadır.


Gönüllü Olmak İstiyorum Ancak Yoğun Çalışıyorum, İstediğim Yardım Faaliyetine Katılabilir Miyim?

Evet, katılabilirsiniz. Gönüllümüz olup yardım faaliyetlerimizin duyurulduğu whatsApp gruplarına katılarak hangi yardım faaliyetimizin ne zaman gerçekleşeceğini takip edebilir ve kendi müsaitlik durumunuza göre dilediğiniz yardım faaliyetimize katılabilirsiniz.


Gönüllü Olduğum Zaman Ne Gibi Faaliyetlerinize Katılım Sağlayabilirim?

Gönüllülük sürecinde ekip içerisinde duyuru yapılan her yardım faaliyetine katılım sağlayabilirsiniz. Örn; okul boyama, kütüphane kurma, çocuk festivali, uçurtma şenliği vb. etkinlikler; ayrıca çocuklar için bir hayaliniz ya da projeniz varsa bunları da ekip arkadaşlarımız ile gerçekleştirmek isteriz.


Sadece Çocuklara Mı Yardım Ediyorsunuz?

Hayır. Yalnızca çocuklara yardım etmiyoruz. İhtiyaç sahiplerimiz için çeşitli yardım birimlerimiz bulunmaktadır. İhtiyaçlarımızı belirleyip, ilgili birimlerimize yönlendirmekteyiz. 


İhtiyaç Sahibi Bir Aileye Derneğimiz Ne Gibi Yardımlarda Bulunuyor?

Tarafımıza ulaşan yardım talepleri üzerine ekip arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini ziyaret etmektedir. Ziyaret sonucunda tespit edilen ve o ilin hayırseverlerinin karşılayabileceği eksikler ve ihtiyaçlar giderilmektedir. Örn; beyaz eşya, koltuk, gıda, giyim vb.


Bağışta Bulunacağım Aileyi Sizinle Birlikte Ziyaret Edebilir Miyim?

Evet. Önceden bize bunu bildirirseniz bağış yapacağınız aileyi bizimle birlikte ziyaret edebilirsiniz.


Hangi Şehirlerde Ekibiniz Bulunuyor?

Derneğimizin merkezi İstanbul'da bulunmak üzere şu anda 15 ilde aktif bir şekilde ekibimiz bulunmaktadır. Hangi illerde bulunduğunu görüntülemek için şehirler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.


Kurban Hakkında Detaylı Bilgi Verir Misiniz?

Kurbanlarımız Uganda ülkesinde bulunan ekip arkadaşlarımız tarafından ihtiyaç sahibi bölgelerde alınıp, bağışınız gerçekleştikten sonra ise islami ve insani koşullara uygun bir şekilde kesilmektedir.  Güncel kurban bağış bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.  


Nasıl Kurban Bağışında Bulunabilirim?

Kurban bağışınızı bize 3 şekilde ulaştırabilirsiniz. İlki ve en hızlısı web sitemiz üzerinden birkaç dakika içinde kolayca online kurban bağışında bulunabilirsiniz. İkincisi derneğimizin banka hesap numarasına havale/eft yoluyla bağışınızı ulaştırabilir veya dilerseniz çayımızı içmeye geldiğinizde kurban bağışınızı elden teslim edebilirsiniz.


Sizi Nasıl Vekil Tayin Edebilirim?

Kurban vekaleti vermeniz için her türlü söz, niyet ve fiil yeterli olmaktadır. Web sitemizden ''bağış yap'' butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekran üzerinden ''Yardımhane görevlisini vekil tayin ettim.'' butonuna tıklayarak bizi vekil tayin edebilirsiniz. Eğer vekaletinizi sözlü olarak vermek isterseniz 0216 343 75 75 numaralı telefonu arayarak bize kurban vekaletinizi verebilirsiniz. Hesap numarası ve online yaptığınız bağışlarınız için Yardımhane Derneği ekibi sizinle iletişime geçerek kurban vekaletinizi almaktadır. 


Su Kuyusu Hakkında Detaylı Bilgi Alabilir Miyim?

Uganda ülkesinde sadece sondaj sistemi ile su kuyusu açmaktayız. Sondajlı su kuyumuzun güncel bağış tutarı 240.000 ₺’dir. Tek başına su kuyusu açtıramayan hayırseverlerimiz sondajlı su kuyusuna hisseli olarak da bağışta bulunabilmektedir. 1 hisse bedeli 6000₺’dir. Maddi imkanları hisse bedelini de karşılayamayacak hayırseverlerimiz ise su kuyusu fonuna diledikleri miktarda bağışta bulunabilmektedir.  Su kuyularının güncel bağış bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.


Yurtdışından Bağışlarımı Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Yurt dışından bağış yapmak için web sitemiz üzerinden işlem gerçekleştirebilir veya yurtdışı paydaşımız olan The Inner Child hesap numaramıza bağış yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için 216 343 75 75 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.