0

Sık Sorulan Sorular

Bize sıkça yöneltilen sorulara açıklık getirebilmek için…

Büyüdüm Çocuk Oldum ile Yardımhane Derneği Aynı Kuruluş Mudur?

Evet, Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu, 2017 yılı içerisinde resmi bir derneğe dönüşerek Yardımhane ismini kullanmaya başlamıştır.


Derneğinizin Herhangi Bir Oluşuma Yakınlığı Var Mı?

Dernek olarak; hiçbir siyasi partiye, cemaate, takıma veya ideolojik oluşuma yakın durmuyoruz. Her işi ehlinin yapması gerektiği düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi insanlığa yardım götürmek olarak görüyor ve sadece buna odaklanıyoruz.


Gönüllü Olabilir Miyim?

Elbette, gönüllü formumuzu doldurarak gönüllü veri tabanımıza kayıt olabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak etkinliklerimizde gönüllü olabilirsiniz.


İsteyen Herkes Gönüllü Olabiliyor Mu? Yaş Sınırınız Var Mı?

Dileyen herkes gönüllümüz olabilir. Herhangi bir koşulumuz bulunmamaktadır.


Gönüllü Olmak İstiyorum Ancak Yoğun Çalışıyorum, İstediğim Etkinliğe Katılabilir Miyim?

Evet, gönüllümüz olup etkinlerimizin duyurulduğu WhatsApp gruplarına katılarak hangi etkinliğin ne zaman yapılacağını takip edebilirsiniz ve kendi müsaitlik durumunuza göre dilediğiniz etkinliğe katılabilirsiniz.


Gönüllü Olduğum Zaman Ne Gibi Faaliyetlerinize Katılım Sağlayabilirim?

Gönüllülük sürecinde ekip içerisinde duyuru yapılan her etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz. Örn; okul boyama, kütüphane kurma, çocuk festivali, uçurtma şenliği vb. etkinlikler; ayrıca sizin çocuklar için bir hayaliniz-projeniz varsa bunları da ekip arkadaşlarımız ile yapmak isteriz.


Sadece Çocuklara Mı Yardım Ediyorsunuz?

Hayır, yalnızca çocuklara yardım etmiyoruz. İhtiyaç sahiplerimiz için çeşitli birimlerimiz bulunmaktadır. İhtiyaçlarımızı belirleyip, ilgili birimlerimize ulaştırıyoruz ve ona göre yardım ulaştırıyoruz.


İhtiyaç Sahibi Bir Aileye Derneğimiz Ne Gibi Yardımlarda Bulunuyor?

Yardım talepleri üzerine ekip arkadaşlarımız aile ziyaretinde bulunur. Ziyaret sonucunda tespit edilen ve o ilin hayırseverlerinin karışlayabileceği eksikler ve ihtiyaçlar giderilmektedir. Örn; beyaz eşya, koltuk, gıda, giyim vb.


Bağışta Bulunacağım Aileyi Sizinle Birlikte Ziyaret Edebilir Miyim?

Evet eğer önceden bize bunu bildirirseniz bağış yapacağınız aileyi bizimle birlikte ziyaret edebilirsiniz.


Hangi Şehirlerde Ekibiniz Bulunuyor?

Yardımhane Derneği ve Büyüdüm Çocuk Platformu olarak merkezi İstanbul'da bulunmak üzere şu anda 20 ilde aktif olarak ekiplerimiz bulunmaktadır. Hangi illerde bulunduğumu görüntülemek için şehirler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.


Kurban Hakkında Detaylı Bilgi Verir Misiniz?

Kurbanlarımız Afrika Uganda’da bulunan ekip arkadaşlarımız tarafından ihtiyaç sahibi bölgelerde alınıp, bağışınız gerçekleştikten sonra ise islami koşullara uygun bir şekilde kesilmektedir.  Güncel kurban bağış bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.  


Nasıl Kurban Bağışında Bulunabilirim?

Kurban bağışınızı bize 3 şekilde ulaştırabilirsiniz. İlki ve en hızlısı web sitemiz üzerinden birkaç dakika içinde kolayca online kurban bağışında bulunabilirsiniz. İkincisi Yardımhane Derneği'nin banka hesap numarasına havale yoluyla bağışınızı ulaştırabilir veya dilerseniz çayımızı içmeye geldiğinizde kurban bağışınızı elden teslim edebilirsiniz.


Sizi Nasıl Vekil Tayin Edebilirim?

Kurban vekaleti vermeniz için her türlü söz, niyet ve fiil yeterli olmaktadır. Sitemizden ''bağış yap'' butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekran üzerinden ''Yardımhane görevlisini vekil tayin ettim.'' butonuna tıklayarak bizi vekil tayin edebilirsiniz. Eğer vekaletinizi sözlü olarak vermek isterseniz 0216 343 75 75 numaralı telefonu arayarak bize vekalet verebilirsiniz. Hesap numarası ve online yaptığınız bağışlarınız için Yardımhane ekibi sizinle iletişime geçerek kurban vekaletinizi almaktadır.


Su Kuyusu Hakkında Detaylı Bilgi Alabilir Miyim?

Su kuyularımız elle açılan ve sondajlı açılan olarak ikiye ayrılmaktadır. Elle açılan su kuyumuzun bağış bedeli 3.500 $ olmak ile birlikte sondajlı su kuyumuzun güncel bağış tutarı 80.000 ₺ dir. Dilerseniz sondajlı su kuyusuna hisseli olarak da bağışta bulunabilirsiniz. Sondajlı su kuyusu;  20 hisseli kuyu bağışı 4.000₺, 40 hisseli ise 2.000 ₺’dir. Su kuyularının güncel bağış bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.


Yurtdışından Bağışlarımı Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Yurt dışından bağış yapmak için web sitemiz üzerinden işlem gerçekleştirebilir veya yurtdışı paydaşımız olan The Inner Child hesap numaramıza bağış yapabilirsiniz.