0

Afrika Genel Yardım

Afrika' da gerçekleştirdiğimiz tüm insani yardımlara destek olabilirsiniz.

Tüm Bağışları Gör

Afrika Genel Yardım

Afrika' da gerçekleştirdiğimiz tüm insani yardımlara destek olabilirsiniz.

Bağış Tutarı

Bağış Yap

Birçok farklı alanda yardım faaliyeti yürütmekteyiz. İnceleyerek bağış yapabilirsiniz.


Afrika kıtasında kuraklık 12 milyon insanın yaşamını tehdit ediyor. 

Son birkaç yıldır kuraklık nedeniyle milyonlarca insanın yaşam savaşı verdiği Afrika ülkelerinde her geçen gün insani kriz derinleşiyor. Güvenli gıdaya, içme suyuna, sağlık hizmetlerine ulaşmakta problemler yaşayan milyonlarca insan, dünyanın kendilerine uzatacağı yardımları bekliyor. Gıda yetersizliği nedeniyle hemen her gün onlarca çocuk hayata gözlerini yumuyor.

Türkiye kendi tecrübesini, toplumsal, siyasal ve kültürel birikimini, sahip olduğu olanak ve kaynakları Afrikalı yönetimlerle ve halklarla “Afrika sorunlarına Afrika çözümleri” ilkesi çerçevesinde ve karşılıklı yarar temelinde paylaşmaktadır.

Küresel İnsani Yardım Raporu 2018 verilerine göre Türkiye; 2017’de dünyada en çok insani yardım yapan ülke konumundadır. Türkiye’ de ve Dünya’da paylaşmanın bilinci ve şuuru ile daha fazla insana ulaşmayı hedeflemekteyiz. 

Afrika Genel yardım ile Su Kuyuları, Mescid inşaası, Yetimhane, Aile Erzakları, Kurban ve Ramazan Bayramları faaliyetleri de olmak üzere birçok acil ve kalıcı insani yardımlarımıza destekte bulunabilirsiniz.