0

Yetim Sponsorluğu

Afrika Uganda’da bulunan yetimhane-okulumuzda yatılı kalan ve öğrenim gören yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi 409 kardeşimizin yeme-içme, giyinme, barınma, eğitim, sağlık vb. masraflarını hayırseverlerimiz ile birlikte karşılıyoruz.

Bir çocuğun gülümsemek ve oyun oynamaktan başka derdi olmamalı. Bazı çocukların hayatı ise ne yazık ki mücadele ve zorluklar içinde devam ediyor. Küçücük bedenleriyle verdikleri hayat savaşında çocuklarımızın ellerinden tutmak bizlerin sorumluluğundadır. Sorumluluğunun farkında olan hayırseverlerimiz ile birlikte 409 çocuğumuzun hayatlarına dokunmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

2017 yılında Uganda Kampala’ da yer alan âtıl durumdaki yetimhane ve okuldan oluşan bir kampüsün restorasyonunu devraldık ve yaklaşık bir yıl gibi kısa bir sürede hayırseverlerimizin desteğiyle Uganda’nın en güzel okullarından biri haline getirdik.

Sürekli kendini geliştiren ve büyüyen okulumuzda, 69 yetim kardeşimiz sürekli olarak yatılı kalmakla birlikte toplamda 409 kardeşimiz eğitim görmektedir. Anaokulu ve ilkokul çağındaki kardeşlerimize yuva olan yetimhanemiz içerisinde; bir adet erkekler ve bir adet kızlar yatakhanesi, kiler, mutfak, öğretmenler odası, yönetim odası ve mescit ile şadırvan bulunmaktadır. Ayrıca okul bahçesinde açılan su kuyusuna su filtre sistemi ve depolama sistemi kurularak temiz içme ve kullanma suyuna erişim sağlanmıştır.

Yetim sponsoru olup bir çocuğun elinden tuttuğunuzda kardeşinizin; eğitim, gıda, sağlık ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamış oluyorsunuz. Belirli periyotlarla hayırseverlerimize yetim kardeşi ile ilgili bilgiler ve mevcut durum bilgileri paylaşılmaktadır.

Siz de Afrika’da bir kardeşimizin elinden tutup ona temel ihtiyaçları konusunda sponsor olmak isterseniz bize 0216 343 75 75 numaralı telefondan ulaşabilir veya buradan sponsor olabilirsiniz.