0

Benim Kardeşim

Türkiye ve Afrika'da ihtiyaç sahibi yetim, öksüz, kardeşlerimizin yeme-içme, giyinme, barınma, eğitim, sağlık vb. masraflarını hayırseverlerimiz ile birlikte karşılıyoruz.

Çocuklar, yarınların umududur. Onların eğitim, sağlık, psikolojik vb. ihtiyaçları bizim sorumluluğumuzdadır. Bizler sorumluluğunun farkında olarak hayırseverlerimiz ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destek oluyor, yarınlarımıza ışık tutuyoruz. 

Bu doğrultuda Türkiye'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi sosyal hizmet birimimiz ile tespit ederek kıyafet, doğum günü pastası ve hediyeleri, Ramazan ve Kurban bayramlarında bayramlık kıyafet ve bayram harçlığı, etüt desteği ve  kişisel bakım gibi bir çok alanda onlara destek oluyoruz. Afrika Uganda’ da yetimhane ve okuldan oluşan bir kampüsün restorasyonunu devralarak Uganda’nın en güzel okullarından biri haline getirdik.

Sürekli kendini geliştiren ve büyüyen okulumuzda,  kardeşlerimize yuva olan yetimhanemiz içerisinde; bir adet erkekler ve bir adet kızlar yatakhanesi, kiler, mutfak, öğretmenler odası, yönetim odası ve mescit ile şadırvan bulunmaktadır. Ayrıca okul bahçesinde açılan su kuyusuna su filtre sistemi ve depolama sistemi kurularak temiz içme ve kullanma sağlanmıştır.Türkiye ve Afrika'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize sponsor olarak; eğitim, gıda, sağlık ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için buradan destek olabilirsiniz. Hayırseverlerimiz ile sponsor olduğu kardeşinin durum bilgisi, faaliyetlerin fotoğraf ve videoları paylaşılmaktadır.