0

Uganda Fatih Mescidi Açılışı

Yardımhane Derneği olarak, iki derslik ve iki ofisten oluşan bir okulumuz ile Fatih Mescidi inşaatını tamamladık.

Afrika Uganda’da başkentten kilometrelerce uzaklıktaki Koboko şehrinin Aunga köyünde Müslüman kardeşlerimizin seslerini duyduk. Çok küçük ve kullanılır durumda olmayan, çatısından sular akan hatta düzgün penceresi ve kapısı dahi olmayan bir mescitleri vardı. Talepleri, ibadetlerini daha iyi şartlarda yerine getirebilecekleri bir mescit oldu. Bizler de Yardımhane Derneği olarak, iki derslik ve iki ofisten oluşan bir okulumuz ile Fatih Mescidi inşaatını tamamladık. Bu yıl organize ettiğimiz yöneticilerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte açtığımız mescidin Müslüman kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyoruz. #iyilikiçin bu yolda olmaya, iyiliği ulaştığımız her yere taşımaya devam edeceğiz.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı;


Hamza BOZKURT: ‘’Faaliyet gösterdiğimiz bu etkinlikte bölge insanının bize gösterdiği sıcaklık hem görülmeye değerdi hem de bize bu coğrafyada daha çok işimizin olduğunu gösterdi.’’


Hümeyra KOTAN: ‘’İmkansızlıklar içinde yaşama tutunmaya çalışan o insanların her şeye rağmen mutlu olması bizlere umut olurken onları unutmuyor oluşumuz da onlara umut oldu. Gözlerdeki ışıltı, yüzlerdeki bekleyişler doğru zamanda doğru yerde olduğumuzu hissettirdi. 'Yaşamak böyle bir şey mi?', ‘Bizimki hayatsa onların içinde olduğu şey ne?' diye düşünmeden edemiyorum. Böyle anlamlı bir etkinliğin içinde var olduğum için çok şanslıyım. Umarım tekrar yüzlerini gülümsetebiliriz.