0

Siirt Kırtasiye Paketi ve Kışlık Kıyafet Paketi Dağıtımı

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Siirt'te gönüllü ekibimizle birlikte 120 adet kırtasiye paketi ve 188 adet kışlık kıyafet paketi dağıtımı gerçekleştirdik. Aynı zamanda ÖZGEB Destek birimimizle birlikte özel gereksinimli bir sınıf için oyuncak ve ekipman desteğinde bulunduk. Onlar okullarında kaliteli vakit geçirdikçe bizde onları mutlu etmenin haklı gururunu yaşayacağız. 


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı: 


Özge AÇICI: " Bu zamana kadar çok fazla etkinliğe katıldım. Her biri çok ayrı duygular bırakıyor bende. Çocukların şaşkın, heyecanlı ve mutlu bakışlarını görmek ,vesile olmak çok güzel bir duyguydu. Aklımdan hiç çıkmayacak olan bir anıda paylaşmak istiyorum. Babasıyla ortak kullandığı ayakkabısı vardı ve "Benimde artık bir ayakkabım var babamın ayakkabısını ona geri vereceğim. "dedi. Etkinlikten sonra ne kadar güzel bir işe gönül verdiğimi bir kez daha anladım."


Emine ÖZTÜRK: " Doğu etkinliği dahilinde Siirt’e ilk defa gitmek nasip oldu. Geldiğimizi gören çocuklarımızın bunlar kim bakışlarının yerini sevinçle parlayan gözlerle uğurlandığımız bir etkinlikti. Her türlü zorluğa rağmen ufacık şeylerle bile mutlu olmanın, çocuk olmanın tadını sonuna kadar çıkartan çocuklarımızla tanışmanın huzuru mutluluğu ise paha biçilemezdi…"