0

2023 KURBAN ORGANİZASYONU

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gönüllülerimizle birlikte hem ibadetlerinizi gerçekleştirdik hem de Afrika’daki ihtiyaç sahibi ailelere kurbanınızı ulaştırmanıza aracı olduk. Birlikte kurban vesilesi ile umut ve gülümseme dağıtmaya devam edeceğiz. 


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Muhammed Enes YENİDÜNYA: "Yoksulluğun, acının ve zorluğun coğrafyası olan Afrika'da bir nebze olsun mutluluk, umut taşımak bambaşka bir his oluyormuş bu organizasyonumuzada bunu öğrendim. Her adımında başka bir şükür sebebine şahit olduğum, her tanıdığım çocuk, yaşlı, genç fark etmeksizin yeni şeyler öğrendiğim bu coğrafyaya daha nice yardımlar, umutlar taşımayı nasip etsin Allah."


Umut AÇICI: "Kalplerden kalplere uzun bir yolcuğumuz oldu Afrika'da. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştık, insanların gözündeki mutluluk sevinç hiç bir şeye değişilmezdi. Kurban organizasyonunu tamamladık gerek gülerek gerek duysal anlar yaşayarak. Şükür etmemiz gerektiğini bir kez daha anladım. Orada bir kişi ile aramda gecen bir diyalog oldu. "Biz buraya kurban bayramının geldiğini et yediğimiz zaman anlıyoruz." demişti. Herkese sevgilerini dualarını gönderdiler. 

Bizi gerçek ihtiyaç sahipleri ile buluşturan bço ve yardımhane ekibine teşekkür ederim."


Abdullah KELEŞ: "Yolculuğun ilk anından son anına kadar kusursuz ve sorunsuz bir şekilde geçti. Benim için inanılmaz bir deneyim ve tecrübe oldu daha önce hissetmediğim duygular yaşamadığım hisler yaşadım. En önemliside oradaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın temas etmenin mutluluğunu tecrübe edindim."