0

İzmir Aile Yardımı

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Nice gönüllere dokunmak için...

İzmir’de ihtiyaç sahibi üç çocuklu aileye ihtiyaçlarına yönelik ikiz bebekleri için bebek bezi, ıslak mendil, bebek maması, bebek ilaçları, bebek kıyafetleri, bebek araç ve gereçleri (anakucağı, oyuncak vb.), yardımlarında bulunduk. İkizlerin ablası için pasta ve oyuncak sürprizlerimiz vardı. Ailenin diğer ihtiyaçları için de erzak kolisi ve market kartı desteğinde bulunduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

Hülya Polat: “Beni en çok etkileyen şeylerden biri de tek başına üç çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan bir anne ve annenin ‘Kendim için hiçbir şey istemiyorum sadece çocuklarımın karnı doysun, yaşasın.’ demesi oldu. Ne kadar acıdır bir anne için bu kelimeleri söylemek… Çok şükür biz bir istedik on geldi. Paylaştıkça çoğaldık, çoğaldıkça paylaştık en güzeli de bir annenin dualarında yer aldık. Kafamızı yastığa huzurla koyduk. Dünyaları önüme serseler bu hazzı hiçbir şeyde bulamam. Allah tüm hayırseverlerden binlerce kez razı olsun. İyi ki iyi insanlar var, iyi ki BÇO var. Birlikte nice hayatlara dokunabilmek dileğiyle.”

Yeliz Barlak: ”Bugün günlerden ikiz kardeşler ve ablalarıydı. Biz onlar için çaba sarf ederken, ikizlerden hasta olan da hastanede iyi olma çabasını gösteriyordu. Bu çabanın sonu ne mi oldu? Kızımız çok güçlü olduğunu gösterdi ve evine geldi. Onun heyecanı, hazırlıklar derken zaman geçmişti. Eve vardığımızda bebekleri gördüğümüzde iyi ki bu aileye elimizi uzatabilmişiz dedik. Hayırseverlerimizin eli olarak dokunduk onlara. Ağladık, güldük, hediyeleri açtık. Farklı, duygusal bir akşam olmuştu ama o anlar bize gösterdi ki nefes aldıkça umut her zaman var. Biz umut olmaya, hayatlara dokunmaya söz verdik. Güzel yaşlarınız olsun çocuklar...”

Neslihan Tekin: “Annenin 4 yaşında bir kızı ve ikiz bebekleri olmak üzere üç çocuğu var ve maalesef eşi onları terk etmiş. Kadın çalışamıyor ve çocuklarına bakacak kimsesi de yok. Annesini kaybetmiş ve ondan kalan emekli aylığı ile geçinmeye çalışıyor. Bu güzel yürekli insanları tanıdığım için, yardıma bu kadar ihtiyacı olan bir anneye bir nebze de olsa yardımda bulunduğumuz için çok mutlu oldum. İnsanların duasını almak ve paylaşmak öyle güzel duygular ki... Daha nice gönüllere dokunmak dileğiyle...”