0

İstanbul'da Özel Eğitim Sınıfı ve Rehabilitasyon Merkezi Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Yardımhane Derneği'nin ÖZGEB Destek birimiyle birlikte İstanbul'da devlet koruması altındaki çocukların bulunduğu bir rehabilitasyon merkezinde ve Büyükçekmece'de yeni açılan özel eğitim sınıfındaydık. Masa, sandalye, perde, minder, yazı tahtası, salıncak, sınıf dolabı, mat, motor becerilerini geliştirecek özel eğitim materyalleri gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşıladık. Hayata özel bir renk katan minik kardeşlerimiz için geride renkli sınıflar bırakıp serüvenimize heyecanla devam edeceğiz.  


Gönüllü ekip arkadaşlarımız duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Berra KETENCİ: " Öncelikle şunu söylemek isterim ki bu birimde olduğum için çok mutluyum bir yanımın eksik olması ve bunun ÖZGEB ile dolması muhteşem bir şey. Yaptığımız her etkinlik çok ama çok güzel oluyor özellikle bunun ÖZGEB ile yapılması daha da anlamlı olmasını sağlıyor. Özel çocuklarımızın hem sınıflarını hem de kalplerini süsledik onlar mutlu olunca bizlerde mutlu olduk her detayı harika oldu çok istedik ve başardık bundan sonraki etkinlikleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Başta birim başkanımız ve yöneticilerimiz olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun." 


Şeyma YÜCEL: " Böyle güzel bir ekipte olduğum için çok mutluyum çünkü çok güzel işler başarıyoruz. Ve hayattaki asıl zorlukları kimlerin yaşadığını birebir görüp onların hayatını az da olsa değiştirebilmek insanın kendi içindeki büyük bir boşluğu kapatıyor. Özel gereksinimli çocuklar için yaptığımız bu etkinlikte bomboş olan birkaç sınıfı düzenledik ve o çocukların sınıfı gördüğünde ki mutluluğu çok başka oluyor. İşte o yüzlerindeki mutluluğu görünce anladım ki onlar için yaptıklarımızı aslında kendimiz için de yapmış oluyoruz çünkü insan da çok başka duygular yaşatıyor. Umarım çok daha büyük kitleye ulaşıp daha güzel işler başarırız. "