0

İstanbul'da Özel Çocuklarımızla Boğaz Turu Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Yardımhane Derneği ÖZGEB Destek birimi olarak Çekmeköy'de bulunan bir rehabilitasyon merkezindeki özel gereksinimli çocukları Üsküdar Valide Sultan Gemisi'nde ağırladık. Boğaz turu eşliğinde çocuklarımız ile beraber bubble show, palyaço ile oyunlar, yüz boyama, dans gibi etkinlikler yaparak hem çocuklara boğazın eşsiz güzelliğini sunduk hem de onlarla beraber eğlenerek çok keyifli zamanlar geçirdik. Onlarla paylaştığımız her dakika bizim için özel oluşları kadar özel hissettirdi. 


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Hümeysa KARAKUŞ: "Bu etkinliğin bende anlamı çok büyük. Birbirinden harika çocuklarla eğlenmek, ellerinden tutup birlikte dans edebilmek ve gözlerindeki neşeye tanıklık etmek anlamlıydı. İyi ki o güzel insanlarla birlikte oradaydık. "


Melis AKTAŞ: "Bu keyifli etkinliği organize eden ÖZGEB destek birimine çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Her zamanki gibi oldukça eğlendiğimiz ve gönüllerde yer edindiğimiz bir etkinlik oldu. Kardeşlerimizle birlikte bubble show izlerken bizlerde onlar kadar eğlendik. Birilerinin yüzlerindeki gülümsemeye sebep olmak, gözlerindeki ışıltıya şahit olabilmek gün sonu üstümüzde tatlı bir yorgunluk olarak kaldı. Birlikte güldüreceğimiz nice yüzler olsun. İyi ki Büyüdüm Çocuk Oldum platformu var."