0

İstanbul'da 150 Kardeşimizle Bayramlık Alışverişi

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

İstanbul’da 150 kardeşimizle bayramlık alışverişi yaptık. Onların heyecanını paylaşarak gittiğimiz mağazadan kıyafetler alarak günü noktaladık. Gözlerindeki neşeyi her daim görebilmek ümidiyle.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Sena ÇAKIR: “Bugünün tarihini sanırım hiç unutmayacağım. Bir günlük de olsa çocukların gülücükleri, samimiyetleri, hayatımda sürekli var olan koşturmacadan uzaklaştırdı. Yorucu bir gün olmadı benim için ama farklı hissettirdi. Yol boyunca dört kardeşimizle tek tek konuştum. Her birine aynı soruyu sorduğum halde, her birinden aldığım cevap başkaydı. Yaş grupları da tevafuk oldu 6 ila 8 yaş arasındalardı kendi çocuğum gibi hissettim."


Berra KETENCİ: “2 gün boyunca mükemmel bir bayram alışverişi etkinliği yaptık. Bu benim ilk bayram alışverişim oldu. Hem keyifli hem de bol gülmeli geçti. Çok eğlendik ve her şey çok güzeldi. Moda'dan anlıyormuşum bunu da öğrendim. Giydirdiğim çocuklarımın, tüm çocukların ve özellikle Büyüdüm Çocuk Oldum ailesinin bayramını şimdiden kutlarım.”


Özge AÇICI: “Öncelikle etkinliklere katılma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu benim 2. bayramlık etkinliğim oldu. İlk etkinliğimde etkilendiğim için, ikinciye gelmek istedim. Çocukların o mutlu bakışlarına şahit olmak çok başka bir duygu, içime sinerek yaptım bu yüzdende çok mutluyum. Bazı duygular yazıya dökülemez ama kısaca iyi ki varsınız, iyi ki katıldım.”


Nihan UZUN: “Benim için çok güzel bir gün oldu. Hem merhamet duygumu, hem annelik duygumu besleyen harika bir deneyimdi. Çocuklar için bir şeyler yapmak onları biraz mutlu edip güldürebildiysek ne mutlu. Çocuklar için bir işe yaramak, hizmet etmek, efor sarf etmek çok hoşuma gitti ve tek taraflı değil onlarda aynı şekilde benim tarif edilemez duygularıma hizmet ettiler. Bu etkinliğe vesile olduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Sevgiler.”