0

İstanbul Bayram Alışverişi Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

İstanbul’da gönüllü ekibimizle birlikte 120 kardeşimizle bayramlık alışverişi yaptık. Onların sevinçleri ve heyecanları bizlere bayramı erken yaşattı. Kıyafetlerini her giydiklerinde bizleri sevgiyle hatırlamaları dileğiyle…


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Beyzanur TÜRKYILMAZ: "Öncelikle böyle bir etkinliğe dahil olduğum için çok mutluyum. Hayat telaşı içindeyken aslında kıymetli olan şeyleri unutuyoruz ama böyle yardımları yakından görmek insanın suratına tokat gibi çarpıyor. Şimdi sana bayramlık almaya gidiyoruz dediğimde çocuklardan birinin kendi kendine, nasıl yani benim yeni kıyafetim mi olacak dediğini duydum ve bu beni birazcık üzdü. Çünkü bizim için çok ufak şeylerin onların dünyasında ne kadar büyük olduğunu unutmuşum. Bir diğeriyle sohbet ederken de hangi oyunları sevdiğini sordum. Saklambaç ve ebelemece, benim hiç oyuncağım olmadığı için sadece bunları oynayabiliyorum dedi. Böyle durumlarda insan bütün çocuklara el uzatmak ve onlar için bir şeyler yapmak istiyor. Buna vesile olduğunuz, çocukların yüzüne gülücük kondurduğunuz ve bizleri dahil ettiğiniz için teşekkür ederim."


Samet AKIN: "Çok güzel bir gün geçirdik minik kardeşlerimizle beraber bayramlık alışverişlerini yaptık ve oldukça eğlendik onların mutluluğunu görünce daha da mutlu olduk."