0

Uluslararası Yardımlar

0-12 yaş arası yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi öncelik çocuk olmakla birlikte ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.


Din, dil, ırk ayırt etmeksizin Türkiye, Afrika ve savaş mağduru ülkelerde öncelikle 0-12 yaş arasındaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize hediye etmek üzere; yılın farklı dönemlerinde bölgenin ihtiyacına yönelik hediye paketleri hazırlıyor ve hayırseverlerimizle birlikte binlerce kardeşimizi mutlu ediyoruz.


Bu paketler yurt içinde; bayramlardan önce bayramlık kıyafet paketleri, kış mevsimine girişte kışlık kıyafet paketi, çocukların hayallerini gerçekleştirme gibi birçok farklı şekilde olmaktadır. Yurt dışında bölgenin ihtiyacı doğrultusunda ailelere acil durum paketleri, hijyen paketleri vb.; çocuklara yönelik hediye paketleri, kıyafet yardımı, kırtasiye paketi vb. şekilde yürütmeye devam etmekteyiz.


Ayrıca yurt dışında ki faaliyetlerimizde ihtiyaç sahibi ailelere bölgenin kültürel yapısına uygun olacak şekilde hazırladığımız gıda paketlerini hediye ediyor, hayırseverlerimizle birlikte binlerce sofraya ortak oluyoruz.


Ulusal ve uluslararası alanda insanları ve insanlığı birleştirmesi adına geleceğe kalıcı eserler bırakıyoruz. Temiz su ihtiyacını en derinden hisseden Afrika’da su kuyuları açıyor, eğitim öğretim hayatının devamlılığını sağlayabilmek için okul ve sınıflar açıyor, mescit inşa ediyor ve bunun gibi nice okul ve ev düzenlemesinde bulunuyoruz. Hayırseverlerimiz ile birlikte büyüyen derneğimiz gönüllülerimiz sayesinde tüm dünyada adını duyurması dileğiyle durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.


Kurulduğumuz günden beri faaliyette bulunduğumuz ülkeleri ve faaliyetlerimizin bir kısmını aşağıda görebilirsiniz.
2013 - Suriye


2016'dan beri Uganda

2016 - Kenya


2016 - Pakistan


2017 - Tayland


2017 - Filipinler


2017 - Küba


2018 - Rwanda


2018 - Bangladeş


2018 - Filistin


2019 - Güney Sudan


2019 - Somali


2020 - Tanzanya


2020 - Nijer