0

Gaziantep Lunapark Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Gaziantep gönüllülerimizle birlikte daha önce lunaparka gitmemiş kardeşlerimize hem eğlenecekleri hem de trafik kurallarını öğrenebilecekleri bir etkinlik planladık. Lunaparkta gönüllerince eğlenen kardeşlerimize eğlence sonrasında trafik kurallarının anlatıldığı küçük bir eğitim verildi. Eğitim sonrasında parkurda bisiklet biçimli arabalarla uygulamalı bir deneyim yaşadılar. Kardeşlerimizin etkinlik boyunca yaşadıkları heyecan bizleri çok mutlu etti.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Gizem ŞAHİN: "Lunapark, herhâlde hangi çocuğa düşlediği hayallerini sorsak o hayalleri süsleyen deneyimlerden biridir. Küçükken hiç lunaparka gitmemiş bir yetişkin olarak öğrencilerimin böyle bir deneyimi yaşaması ve benim onların ilkine ortak olmam beni çok çok mutlu etti. Biz öğrencilerimle bir parkı bile olmayan küçük mezramızda yaşıyoruz. Açıkçası miniklerimin çoğu lunaparkın ne olduğunu bilmiyordu. Bir çocuk park gördüğünde nasıl mutlu oluyorsa onun kat kat fazlası duyguların o minik kalplerinde nasıl heyecanlar yarattığını anlamak zor değil. Bu duygulara onlarla birlikte onların dünyasından biri olarak eşlik etmek tarif edilemez. Her birinin gözlerindeki ışıltı, şaşkınlık ve sevinç paha biçilemez. Her çocuk doyasıya oyun oynamayı, eğlenmeyi, mutlu olmayı hak ediyor. Keşke bu imkanlara ulaşmak daha kolay olsa. Zoru kolaylaştırıp bizi böyle bir etkinliğe davet ettiğiniz için bir eğitimci olarak siz "Büyüdüm Çocuk Oldum" Gaziantep ekibine teşekkür ediyorum."


Şeyma ÖZKAYA: "Çok tatlı eğlenceli ve anlamlı bir gündü. Çocuklar hem uygulamalı bir şekilde trafik kurallarını öğrendi hemde lunaparkta harika bir gün geçirdiler. Hepimiz çok eğlendik..."