0

Diyarbakır Kırtasiye Paketi Dağıtımı

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Gönüllü ekibimizle birlikte Diyarbakır'daki 6 okulumuza yaptığımız ziyaretlerde 114 kırtasiye paketi dağıtımı gerçekleştirdik. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk her şeye değerdi. Sizler de masum kardeşlerimizin eğitim hayatlarında payınız olsun isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Esmanur YILMAZ: "Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunduğumuz faaliyet içerisinde birtakım farklı köylere gitme imkanımız oldu. Bu köyler de minicik kalplerle tanıştık, onların minicik kalplerinde ki kocaman sevgiye şahit olduk. İçimizi ısıtan gülüşleri, hüzünle bakan gözleri, elimizi tutup hiç bırakmayışlara şahit olduk. Özellikle deprem bölgesinde ziyarette bulunduğumuz küçüklerimizin her birinin gözlerindeki ayrı hikayeye şahit olduk ama öyle güzel yakınlaşmalarımız oldu ki sanki onların hikayelerindeki kahramanlar bizler olduk o anlık acılarını hafifletip onlara umut olduk gibiydi. Her birinin ayrı şefkatini gördük. Şimdi ise onlardan daha çok sorumlu olduğumuzun farkına vardım. Bu yolda daha fazla adımlarımızı artırmalı küçüklerimiz için sayımızı her geçen gün artarak devam etmeli. Bu hissiyata varabilmekte tamamen toplumsal temellerimizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü inanç duygusu bizlerde sevgiyi şefkati yardımlaşma duygusunu artırmaktadır. Her günümüz şefkatle geçsin."


Neziha ŞENKAYA: "Çocuklara dokunabilmek için çıktığımız bitmeyecek upuzun bir yolumuz var. Okul bahçelerimiz çiçek tohumlarıyla dolu, her biri rengarenk her biri kocaman. Amacımız sadece onlara destek vermek değil onlara renklerini gösterebilmek, siz değerlisinizi hissettirmek.

Ve ben her yolculuğumuzda büyüdüm ama çocuk oldum ☺️onlarla kucaklaştım, gülüştüm oyunlar oynadım her birinin yüzünü hafızam da fotoğrafladım, heybemi çiçeklerle doldurdum. Biliyorum ki; kalplerinizdeki yerimiz onlara götürdüğümüz hediyelerden çok daha kıymetli.

Bu yüzden bekleyin çocuklar, biz hep geleceğiz..."