0

Derneğimizde 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarımızla birlikte derneğimizde düzenlediğimiz etkinlikle kutladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarımızla birlikte derneğimizde düzenlediğimiz etkinlikle kutladık. Çocuklarımızla birlikte el becerilerini de geliştirerek kalem kutuları yaptık ve oyunlar oynadık. Yüz boyama etkinliğimizin ardından çocuklarımızı yemek yemeye götürerek günlerini olması gerektiği gibi sevinçle ve coşkuyla kutlamalarını sağladık. 


UNESCO’nun 1979 yılını “Dünya Çocuk Yılı” olarak ilan etmesiyle, 23 Nisan dünya çocuklarıyla bir arada büyük bir coşku ve heyecanla kutlanmaktadır.

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere verdiği önemi şu sözleriyle ifade etmektedir; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” Sözleriyle çocuklarımızın geleceğin umudu ve mimarı olduklarını belirtmiştir.


Her çocuğun mutlu yarınları yaşaması dileği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!


Ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı;


Güler Nur SEVER: ''Çocuklarımızla yaptığımız her bir etkinlik çok özel ve çok kıymetli. Hepsi birer melek, bağ kurduğumuzda yanımızdan ayrılmayışları, sonrasında bize yazdıkları mektuplar ve gözlerindeki ışıltının sebebi olmak bu meslekteki motivasyon kaynağım. Yaptıkları kalem kutusunda yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyerek yüz boyama etkinliğimizde ise hayal güçlerinden bir parçayı yüzlerine kondurduk. Ve son olarak ‘Büyüdüm Çocuk Oldum’ sloganıyla yola çıkarak annelerimizin de içlerindeki çocuğu unutmayarak çocuklarımızla ve annelerimizle yemek yedik.''


Kevser Nur KARAARSLAN: ''Çocuklarımızla beraber yaptığımız en keyif aldığım etkinliklerden biriydi. Çocuklar gülsün diye çıktığımız bu yolda hep mutlu olsunlar istiyorum. Hiçbir zaman hiçbir çocuğun mağdur olmaması dileğiyle.''