0

Depremden Etkilenen Kardeşlerimiz İçin Oyun Terapi Odaları Oluşturma Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

İyilik, heyecan ve mutluluk paylaştıkça çoğalan duygular... Gün geçtikçe bu duygularla daha da çoğalıyoruz.

Ekibimizle birlikte Bursa, Adana ve Batman’da oyun terapi odaları oluşturduk. Kardeşlerimizin heyecanlı bekleyişleri bizim de mutluluğumuza sebep oldu.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Yakup AYDIN: "En özel etkinliklerden biriydi benim için deprem sonrası evinden yurdundan olan çocuklarımızın terapi odalarını yaparken gözlerinde ki ışıltı bizlere sarılırken 'lütfen biraz daha kalın sizi çok sevdik' demesi günün ve yolun tüm yorgunluğuna bedeldi.  #iyikibçovar "


Hüsna ERBİL: "Oradan döneli neredeyse 1 hafta oldu. Ama aklımda, kalbimde orada geçirdiğim vakitte biriktirdiğim küçük anılarda, bize çikolatalarından bir parça ikram eden, çiçek toplayıp getiren, onları unutmayalım diye isimlerini ellerime yazan, okuldan ayrılana kadar 'öğretmenim' diye diye yanımızdan hiç ayrılmayan, terapi odasını bitirene kadar sınıfın önünde sabırsızlıkla bekleyen çocukların samimiyetinde, sıcaklığında, içtenliğinde ve güzel gülüşlerin de kaldı. Üzgünüm onlarla daha fazla vakit geçiremediğim için ama bir yandan da çok mutluyum onların mutluluğuna vesile olabildiğimiz için. O yüzden iyi ki Büyüdüm Çocuk Oldum var."