0

Bursa Okul Boyama Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

“Eğitim; toplumsal yükselişin temelini oluşturur.”


Bursa ve İstanbul ekibimizle birlikte Bursa’daki Karapınar Şehit Samet Çaldır İlkokulumuzun bahçesini ve kütüphanesini canlandırma niyetiyle gönüllü ekibimizle birlikte boyadık. Minik kardeşlerimize keyifle okuyabilecekleri kitaplar hediye ettik.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Ayşe Nur Demir: “Okul boyamaları en az diğer etkinlikler kadar eğlenceli ve heyecanlı oluyor. Ekip çalışması ile rengarenk duvarlar ortaya çıkarmak bizi çok mutlu etti.”


Sabina Abuzeroğlu: “Okula ilk girdiğimiz zaman duvarların ilkokul çağındaki çocuklar için uygun olmayacak kadar boş ve soğuk olduğunu düşündüm. Birbirinden renkli ekip arkadaşlarımız ve onların hayalleri ile birlikte okulu çocuklara uygun bir hale getirdik. Yardımhane Derneği sayesinde hem çok eğlendik hem de çok güzel işler yaptık.”


Mücahit Can: “Bu zamana kadar yapmış olduğumuz etkinliklerin içinde en güzel etkinliklerden biriydi bence. Hem eğlendik hem de okulumuzu güzelleştirdik. Çocukların duvarları gördüğünde ki sevinci görülmeye değerdi. Biz de ekip olarak en iyisini yapmaya çalıştık.”


Hatice Tülümenoğlu: “Bursa’da pandemi sonrası yapılan ilk boyama etkinliği olması sebebiyle, heyecanlı bir şekilde hazırlık yaptım. Etkinliğimize birçok gönüllü arkadaşımızın ve İstanbul ekibinin katılımı ile çok eğlenceli bir gün geçirdik. Çizim temalarının belirlenmesi, grupların boya seçimi yapması, çay ve yemek faslı... her biri çok eğlenceliydi. Ekip ruhuyla çalışabilmenin keyfini çıkardığımız bir etkinlik oldu."