0

Antalya'da Depremden Etkilenen Kardeşlerimize Moral Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Antalya da gönüllü ekibimizle birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımızın kaldığı iki ayrı yurda ziyaret düzenleyerek kardeşlerimizle birlikte şarkılar söyleyerek ve çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli dakikalar geçirdik. Onları mutlu ve heyecanlı görmek bizlere yapabilecek en güzel şeyin kalplere dokunabilmek olduğunu gösterdi.


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Rüveyda DİNGİŞ: “3 yıldır katıldığım gönüllülük faaliyetlerinin en buruk olanıydı benim için. Acımızı kalbimize gömdük, yüzümüze kocaman birer gülümseme kondurduk ve depremzede kardeşlerimizi yeniden mutlu görebilmek için çabaladık. Yakaladığımız her gülüş bir zaferdi. Daim olsun.”


Asya DURMAZ: “Depremden etkilenen kardeşlerimize biraz olsun moral ve motivasyon sağlayabilmek için sahadaydık. Şarkılar söyledik, oyunlar oynadık. Onları böyle mutlu gördükçe içimiz ısındı. Bugün tuttuğumuz ellerini hiç bırakmayacağız. Yaralarını hep beraber sarmak için çalışacağız.”


Elif ARIK: “Yine yeniden kardeşlerimizin gülüşlerinde tüm her şeyi unuttuğumuz bir etkinlik oldu. Kuş cıvıltılarına eşlik eden çocuk sesleri umudun aslî yuvasıdır. Umutlarımızı tazeleyebildiğimiz yüreklerle buluşmanın keyfini yeniden yaşadığım için mutluyum.”