0

Antalya Huzurevi Ziyareti

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Antalya'da gönüllü ekibimizle birlikte huzurevi ziyareti gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz ziyaret ile yaşlılarımıza neşe kaynağı olduk. Yaşlılarımızın yüzlerinde tebessüm oluşturabilmek adına onlara güller hediye ederek günümüzü burada yaşayan teyzelerimiz ve amcalarımızla sohbet ederek geçirdik. 


Gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı: 


Fatma YILDIZ: "Çok kıymetli ve insani duygulara dokunan hassas bir etkinlikti. Başta çekinsem de içlerine girince çok güzel bir atmosfer yakaladım.  Ekibimiz gerçekten şahane zaten böyle bir etkinliğe dahil olmayı isteyip bu hassasiyete sahip olmaları başlı başına her birinin ne kadar özel insanlar olduğuna delil niteliğinde. İnşallah daha sonraki etkinliklerde de bulunmak isterim."


Betül Beyza İÇİN: "Etkinlik sırasında birçok duyguyu aynı anda yaşadım içim karmakarışık oldu. Hem o insanların yaşamları, düşünceleri, yalnızlıkları, hissettikleri çok farklı bir hissi aktardı bana belki ömrüm boyunca sahip olamayacağım bir farkındalığı kazandırdı bana. Oradaki insanların hepsi ayrı ayrı bir dünyaydı ve hepsi için zaman farklı akıyor gibiydi. Hepsinden öğrendiğim çok şey oldu o yüzden bugün benim için oldukça güzel dolu dolu geçti."


Recep ERGİN: "Böyle bir etkinliğe katıldığım için çok mutluyum yaşlılarla hasbihal etmek onları bir nebze olsun mutlu edebilmek çok değerli ekibimizin birbiriyle olan uyumu çok güzel inşallah nice güzel etkinliklere..."


Elif ARIK: "Kelimelerin boğazıma düğümlendiği, hayatımda hiç olmadığı kadar cümlelerimi sorularımı itina ile seçmeye çalıştığım bir gündü. Duygu dolu tefekkür dolu bir gündü benim için. Unuttuğumuz gerçeklere ayna tutan bir etkinlikti açıkçası teşekkür ederim."