0

Ankara 14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Diyabet bir hastalık değil yaşam tarzıdır.


Dünya Diyabet Günü'nde farkındalık yaratmak için 14 Kasım Pazar günü Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Başkent Millet Bahçesi'ndeki etkinliğe ekibimizle birlikte katıldık. Sergi alanına gelen diyabet hastası çocuklarımızın yüzlerini boyadık, balon hediye ettik ve birlikte oyunlar oynadık. Unutmayalım ki diyabet bir hastalık değil yaşam tarzıdır. Erken tanı ve tedavi önemlidir.


Etkinlik Duygu ve Düşünceleri: 


Süheyla Benli: "Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu etkinliğine ilk defa katılma fırsatım oldu ve böylesine güzel bir etkinlikte bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çocukların yüzlerindeki o masum tebessümü görmek, onların mutluluklarına ufak da olsa katkı sağlayabilmek ve ekip arkadaşlarımın tatlı gayretleri hayatıma müthiş bir enerji kattı. Okul öncesi öğretmenliği bölümünde eğitim aldığım için de ayrıca bu hatıraların bendeki etkisi çok anlamlı oldu. Geleceğe dair umut ve hayallerim arttı diyebilirim. Yeniden çocuk olmak istediğim bu günü kesinlikle unutamayacağım. Bir sonraki organizasyonları heyecanla bekliyor olacağım, emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. İyi ki varsınız."


Esra Kızıltaş: "Katıldığım en güzel etkinlik. BÇO ile iyi ki yollarımız kesişmiş dedim. Önce bunları bize nasip eden Rabbim’e sonra BÇO’ya ve vesile olan emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sadece küçücük bir hareketle bile o minik kalplere dokunmak en güzeliydi. Gerçekten sevmek için nedene ihtiyacımız yok onların o gülüşünü masumiyetini bile seversin bazen. Bir kalbi Allah rızası için sevmekten başka en büyük kazanç ne olabilir ki. Bazı anlar hiç unutulmaz bu da onlardan biri oldu yine. İyi ki BÇO var."


Eda Polat: "Bugün yine heyecanla minik kalpleri sevindirmek için çıktığım yolda bilmezdim bu kadar güzel vakit geçireceğimi, eğlendirdiğimiz kadar eğleneceğimi, güzel bir etkinlik için yola çıkıp en güzel etkinlik olarak hafızalara kazındı. Geriye güzel anılar güzel fotoğraflar kaldı. Her şey o miniklerimizin yüzüne bir neşe daha eklemek içindi. Bu yolda emeği geçen herkese, arkadaşlarıma ve BÇO’ya teşekkür ediyorum. İyi ki o masum çocuklarımız var yine her zamanki gibi İyi ki BÇO var."