0

Şanlıurfa Avunduk İlkokulu Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Eşit şartlarda eğitim her çocuğun hakkıdır.


Ekibimizle birlikte Şanlıurfa Siverek’teki Avunduk İlkokulu’nda öğrenim gören kardeşlerimiz için okuma odası oluşturarak hayal güçlerini geliştirmeye ve hayata yeni pencerelerden bakmalarına destek olduk. Bu soğuk günlerden en az şekilde etkilenmelerini hedefleyerek okullarının çatısındaki hasarı tamir ettik. Çocuklar teneffüslerde ve beden derslerinde oynayabilsinler diye okul bahçesine voleybol sahası inşa ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.


Ekibimiz duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı:


Ümmühan Uğur: ”Oldukça duygulandığım bir etkinlikti. Hem çocukları mutlu etmenin verdiği sevinci yaşadığım hem de bir çocuğa "keşke dünyada pamuk diye bir şey olmasa" dedirten yaşam koşullarını sorguladığım anlar yaşattı.”


Berra Ketenci: “Şanlıurfa etkinliği hayatımda unutamayacağım bir etkinlik oldu. Tüm duyguları orada yaşadığımı söyleyebilirim.

Hem çocuklarla beraber olmak hem de bu kadar güzel bir ekiple orada olmak en güzel şeydi benim için. Nice çocuklara dokunabileceğimiz günler olsun, iyilik için koşturacağımız ve yüzler de tebessüm bırakacağımız...”