0

Şanlıurfa Anıt İlkokulu Etkinliği

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

Minik eller, büyük hayaller.


Şanlıurfa Anıt İlköğretim Okulu’ndaki kardeşlerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için ekibimiz kırtasiye setleriyle kardeşlerimize sürpriz yaptı. Sürprizimizi gören çocukların mutlulukları ve heyecanları yüzlerine yansıyordu. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. İyi ki varsınız çocuklar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.


Ekip arkadaşımız Fırat Tunç  duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı;


"Ülkemizin Güneydoğusuna insan-ı kamil olarak ilk gidişimdi. Gördüklerim karşısında ilk etapta duygu durumum şaşkınlıktan öteye geçemedi. Doğu ile Batı arasında bu her anlamdaki uçurum fark nasıl olabilir? Gerek yaşam şekilleri gerekse de çocukların içinde bulunduğu şartlar ve bu şartları göz önüne aldığımızda hepsinin aynı sistem ve sınavlardan geçiyor oluşu bende öfkeli gözyaşlarına neden oldu.


Bu doğrultuda gittiğimiz her okulda yapmış olduğumuz her bir yardım veya faaliyetin doğruluğunu ve güzelliğini iliklerime kadar hissedip bundan çok keyif aldığım bir program oldu. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak üzere çıkılan bu yolda destek veren herkese teşekkürü bir borç bilirim. Bir kez daha #iyikibçovar diyorum."