0

İzmir Erzak Yardımı

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu'nun dernekleşmesi sonrası aldığı kurumsal isimdir.

İzmir’de 9 ihtiyaç sahibi ailemize market kartı dağıtımını gerçekleştirdik. İçinde bulunduğumuz soğuk kış aylarında olabildiğince erzak eksikliğini kapatmaya, ihtiyaç sahiplerine ulaşarak yüzlerinde tebessüm oluşturmaya devam etmekteyiz. Yolumuz uzun, daha çok çalınacak kapımız var.


Etkinliğe katılan arkadaşlarımızın hissiyatları:


Yeliz Barlak; “Bize ulaşan ailelerimiz için Market kartı etkinliği düzenledik. Ailelerin evlerine giderek hem kartlarını teslim ettik hem de başka ihtiyaçları var mı yok mu bunları öğrendik. Kimisinin eşi işten çıkmış kimisi çocuğu için bir şeyler almak istiyordu. Tam bu anlara denk gelmek ve onların mutluluğuna şahit olmak, insana en güzel hisleri veriyor. Gönül ister ki kimse zor durumda olmasın, her şey güzellikle dolsun ama maalesef. Umarım herkesin bahçesine bahar gelir.” 


Ersin SOLMAZ; “Bireysel olarak yaptığım çalışmalarda ulaşmakta zorlandığım ihtiyaç sahiplerine ulaşmama yardımcı oldu. Bu yüzden önemli idi benim için. Ayrıca bir iyilik çemberinin içinde yer almakta ayrıca mutluluk verdi. Boş zamanlarımı hobilerimle değil de, gerçekten faydalı bu iş için harcamak daha keyifli idi. Daha çok görev alıp sıkı çalışarak bu duyguları arttırmak kendi adıma iyi hissettirmeye devam edecek diye düşünüyorum. Selamlar. Başarılar.”/