0

Gaziantep Sinema Etkinliği

Gaziantep'te bulunan kardeşlerimiz ile birlikte eğlenceli vakit geçirdik.

‘’Çocuğa küçük şeylerden zevk almasını öğreten, ona büyük bir servet bırakmış olur.’’

Çocuklar sonsuz hayal gücüne sahiptir. Hayallerinde denizi gören, bisiklet yarışına katılan ve bir sinema oyuncusu olan çocuklarımız için hayallerinde kalsın istemedik ve 7 kardeşimizin ailelerinin de izniyle unutulmaz vakit geçirmelerini sağladık.

Etkinliğe katılan gönüllü ekibimiz duygu ve düşüncelerini bizimle şu şekilde paylaştı:

Buğra Deniz: Etkinlik çok eğlenceliydi çocukların mutlulukları ve sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Çocukların o mutluluklarını görmek tatmin ediyordu insanı.

Elif Kara: Çocuklar diyorum azizim, öyle masum öyle temizler ve öyle güzel bakıyorlar ki dünya bir çocuğun o masum bakışı için dönüyor derlerse inanırım. Sinema etkinliği için gelen çocuğun en güzel en temiz kıyafetlerini giyip gelmesi bayram havasına çevirir bulunduğu mekânı ve çocukların öyle hazırlanıp kafeye adım atmaları ile şenlendi. Kafe sahibi ‘ben bile heyecanlandım’ diyorsa o çocukların heyecanını düşünemiyorum.

Öncelikle çocuklarla tanışmak için Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmeni arkadaşımız eşliğinde tanışma etkinliği oyunları oynadık. Sinemalarını izleyip en son çocukların o masum gözleri önünde diz çökerek sadece minik bir paket hediye edebildik. Keşke imkân olsa da tüm çocuklara dünyanın tüm güzelliklerini ayaklarının altına serebilsem.