0

Antalya ekibi Mardin'de buluştu.

Mardin'de ihtiyaç sahibi aillere erzak dağıtımı yaptık.

Dünyanın her yerinde insanlar eğitimin öneminin farkındalar. Çok küçük yaşlardan itibaren çocukların eğitim alması gerektiğini biliyorlar. Şartlar zor olsa dahi bunun için ellerinden geleni yapıyorlar. En temel konulardan, belirli bir alanda gerçek anlamda profesyonel olmaya kadar her düzeyde eğitim almak için çabalıyor, yarışıyorlar. Yaşadığımız çağın bilgi çağı olması, bilginin insanda son derece büyük farklar oluşturduğunun keşfedilmesi eğitimin önemini arttırmıştır. Ancak maalesef okumak için parası olmayan çocuklar için eğitim ikinci plana atılıyor bazen. Okula gidebilmek için kalemi dahi olmayan çocukların varlığının farkındayız… Her çocuk eğitim hakkına sahip olmalı, Yardımhane Derneği ve Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu olarak çocuklarımızın yanındayız.

Antalya ekibimiz binlerce kilometre yol giderek Mardin’de hiçbir geliri olmadan 4 çocuğu ve engelli kızıyla birlikte yaşamını sürdürmeye çalışan annemizi ziyaret etti. Ailemizin ihtiyacı olan erzak yardımını, kışlık kıyafetleri, kırtasiye malzemelerini, fatura ve kira yardımını ulaştırdık.

Etkinliği gerçekleştiren Antalya gönüllü ekibimizden Veli Çiçek hislerini bizimle paylaştı:

“Etkinlik çok güzeldi özellikle ailenin çocukları bizimle çok ilgilendi. Dışarı çıkamadıkları için bizimle oyunlar oynadılar. Ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu gördük. Gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğimiz zaman bu bizi çok mutlu ediyor. Galiba şunu anladık ki; onlara en dara düştükleri zaman yetiştik, o yüzden çok dua aldık. Özellikle çocuklar çok sevindiler, bu kış onlar için rahat bir şekilde sıcak geçecek.”

antalya